Hoppa till sidans innehåll

Resultat Y-Sail Cup 2011


  99 = Ej deltagit i denna delsegling
  Alnön Runt : 20 = DNF
  Klampen Köret : 13 = OCS
  4 av 5 resultat räknas
                   
Placering Namn Båttyp SRS Alnön Klampen Pelle Härnön Lungön Totalt
        Runt Köret Melinder Runt Runt  
1 Team Tant Raffa X-102 1.19 1 3 3 1 1 6
2 Team Safira Dehler 34 DD 1.25 4 1 12 2 2 9
3 Team Södergren Comfort 30 1.09 2 5 22 6 6 19
4 Magnus Högberg Carrera 1.22 3 6 16 10 8 27
5 Team X-Bones X-99 1.26 6 7 99 5 9 27
6 Team Ebba Grön First Class 10 1.25 5 13 11 7 13 49
7 Team Guleböj Raven 3/4 ton 1.22 99 8 37 3 16 64
8 Håkan Karlström Carrera / Gambler 35 1.22 / 1.19 8 4 13 99 99 133
9 Stefan Ågren Express 1.12 99 99 27 9 12 147
10 Johan Hägglöv Diva 35 1.25 99 99 43 8 11 161
11 Joakim Backlund Carrera 1.22 99 99 53 17 7 176
12 Anders Nordin 6 m R 1.23 99 99 99 4 10 212
13 Mats Cedervall Wasa atlantic 1.36 99 99 99 15 4 217
14 Martin Gidlund Skippi 650 1.07 12 10 99 99 99 220
15 Arne Kappinen Comfort 30 / Neppe 1.09 / 1.04 20 9 99 99 99 227
16 Stefan Norberg Bavaria 30 1.10 20 11 99 99 99 229
17 Marie-Loise Norde'n Scampi 1.10 99 99 99 13 18 229
18 Jan Persson Ballad 1.05 99 99 99 14 19 231
19 Anders Svedberg Diva 35 1.25 99 99 99 18 17 233
20 Stig Åke Rosen Gambler 35 1.19 99 99 38 12 99 248
21 Tomas Sundholm Neppe 1.04 99 2 73 99 99 271
22 Ronny Brännbacka 1/2 Ton 1.15 99 99 1 99 99 298
23 Fredrik Nordin First 34.7 1.25 99 99 2 99 99 299
24 Pontus Jansson 606 1.03 99 99 99 99 3 300
25 Lennart Elving Albin Stratus 1.19 99 99 4 99 99 301
26 Martin Rubing Express 1.12 99 99 5 99 99 302
27 Hans Gilliusson IF 0.99 99 99 99 99 5 302
28 Lars Göran Nilsson Hansson 31 1.19 99 99 6 99 99 303
29 Kurt Schedin Lady Helsman 1.21 7 99 99 99 99 304
30 Ville Höglund One-off 1.16 99 99 7 99 99 304
31 Olle Heimersson Express 1.12 99 99 8 99 99 305
32 Markku Tammi Baltic 35 1.17 9 99 99 99 99 306
33 Mats Borg Express 1.12 99 99 9 99 99 306
34 Torbjörn Forsström Sweline 36 1.25 10 99 99 99 99 307
35 Kaj Ollila X-99 1.26 99 99 10 99 99 307
36 Mattias Hansson J-80 1.19 11 99 99 99 99 308
37 Anders Forsberg Carrera 1.22 99 99 99 11 99 308
38 Team Iskra Maxi 77 1.05 99 12 99 99 99 309
39 Zacharias Challis IF 1.02 13 99 99 99 99 310
40 Fredrik Röstberg Sun Fast 35 1.24 14 99 99 99 99 311
41 Göran Elving Omega 28 1.07 99 99 14 99 99 311
42 Johan Hallin IF 0.99 99 99 99 99 14 311
43 Joan Neovius Express 1.12 99 99 15 99 99 312
44 Jan Janse'n Omega 28 1.04 99 99 99 99 15 312
45 Martin Sjödin Wasa 360 1.22 99 99 99 16 99 313
46 Robert Söderberg Express 1.12 99 99 17 99 99 314
47 Matts Nordin Omega 30 1.13 99 99 18 99 99 315
48 Johan Antila Malbec 290 1.17 99 99 19 99 99 316
49 Reinhold Hellgren Maxi Racer 1.12 20 99 99 99 99 317
50 Lars Berggren Comfort 30 1.09 20 99 99 99 99 317
51 Eric Luthman Bavaria 32 1.10 20 99 99 99 99 317
52 Benny Öhman' Express 1.12 99 99 20 99 99 317
53 Björn Karjel Neppe 1.04 99 99 23 99 99 320
54 Anders Carlsson IF 1.02 99 99 24 99 99 321
55 Ove Westman Express 1.12 99 99 25 99 99 322
56 Erik Parkman H-båt 1.08 99 99 26 99 99 323
57 Pelle Thim Omega 30 1.13 99 99 28 99 99 325
58 Håkan Nylander Aphrdite 291 1.11 99 99 29 99 99 326
59 Mats Hägglund Omega 36 1.23 99 99 30 99 99 327
60 Rikard Thurin IF 1.02 99 99 56 99 99 353
Uppdaterad: 18 JUN 2018 18:54 Skribent: Thomas Hammarström

Postadress:
Sundsvalls SS - Segling
Box 9009
85009 Sundsvall

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link