Hoppa till sidans innehåll

Resultat Y-Sail Cup 2012


  99 = Ej deltagit i denna delsegling
  Alnön Runt : 17 = DNF
  Klampen Köret : 7 = DNF
  Lungön Runt : 14 =DNF
                   
  4 av 5 resultat räknas
                   
Placering Namn Båttyp  

Alnön  Runt

Klampen Köret

Pelle Mellinder Hemsön Runt

Lungön Runt

Totalt
1 Team Tant Raffa X-102   1 3 99 2 1 7
2 X-Bones X-99   4 7 99 16 8 35
3 Team Ebba Grön First Class 10 99 99 7 4 3 113
4 Stefan Ågren Express   99 99 11 6 4 120
5 Mikael Bentsen Carrera   99 99 2 18 6 125
6 Team Celesta Afrodite 29 3 2 24 99 99 128
7 Marie-Loise Norde'n Scampi   10 99 99 8 11 128
8 Joakim Backlund Carrera   99 99 16 15 7 137
9 Arne Smedberg Diva 35   99 99 43 19 12 173
10 Arne Kappinen Comfort 30  5 1 99 99 99 204
11 Team Safira Dehler 34 DD 2 5 99 99 99 205
12 Anders Nordin 6 m R   99 99 99 7 2 207
13 Lars Carlsson Safir   6 4 99 99 99 208
14 Anders Lundqvist X 3/4 ton   99 99 99 5 5 208
15 Håkan Karlström Carrera    99 99 4 9 99 211
16 Lennart Ericsson Express   99 99 99 3 10 211
17 Magnus Högberg Carrera   99 99 12 11 99 221
18 Fred Nordin Comfort 30 99 99 99 10 14 222
19 Johan Hägglöv Diva 35   99 99 32 17 99 247
20 Hans Gilliusson IF   99 99 99 1 99 298
21 Joakim Wiklund Hobie Cat   99 99 1 99 99 298
22 Robert Carlsson Express    99 99 3 99 99 300
23 Anders Carlsson IF   99 99 5 99 99 302
24 Ola Persson Formula 18 99 99 6 99 99 303
25 Torbjörn Forsström Sweline 36 7 99 99 99 99 304
26 Lars Berggren Ballad   8 99 99 99 99 305
27 Martin Rubing Express   99 99 8 99 99 305
28 Gunnar Jähkel Excel 319   9 99 99 99 99 306
29 Olle Heimersson Express   99 99 9 99 99 306
30 Jan Janse'n Omega 28 99 99 99 99 9 306
31 Ove Lundmark X-102   99 99 10 99 99 307
32 Martin Söderberg Maxi Racer 11 99 99 99 99 308
33 Per Berglund J-80   12 99 99 99 99 309
34 Jennifer Ericsson Arcona 32   99 99 99 12 99 309
35 Frank Nordin Hanse 315 13 99 99 99 99 310
36 Lennart Elving Albin Stratus 99 99 13 99 99 310
37 Simon Sellgren Banner 28   99 99 99 13 99 310
38 Mats Borg Express   99 99 14 99 99 311
39 Liselott Thunberg H-båt   99 99 99 14 99 311
40 Petter Kondradsson Express   99 99 15 99 99 312
41 Thomas Nilsson Maxi 77   17 99 99 99 99 314
42 Jan-Erik Sandström Allegro 27   17 99 99 99 99 314
43 Reinhold Hellgren Maxi Racer 17 99 99 99 99 314
44 Pelle Thim Omega 30 99 99 17 99 99 314
45 Henrik Österlund W30   99 99 18 99 99 315
46 Göran Elving Omega 28 99 99 19 99 99 316
47 Dick Westman IF   99 99 20 99 99 317
48 Magnus Viström IF   99 99 21 99 99 318
49 Ove Westman Elan 340   99 99 22 99 99 319
50 Kaj Ollila X-99   99 99 23 99 99 320
51 Jonas Parkman  H-båt   99 99 25 99 99 322
52 Björn Liljenberg Linjett 37   99 99 26 99 99 323
53 Ville Höglund One-off   99 99 27 99 99 324
54 Johan Nigle'n Diva 39   99 99 28 99 99 325
55 Gert Sundholm Finn flyer 34 99 99 29 99 99 326
56 Henrik Ericsson Maxi Racer 99 99 30 99 99 327
57 Paul Dufva Bull 7000   99 99 31 99 99 328
Uppdaterad: 18 JUN 2018 18:55

Postadress:
Sundsvalls SS - Segling
Box 9009
85009 Sundsvall

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link