Hoppa till sidans innehåll

Resultat Y-Sail Cup 2013


  99 = Ej deltagit i denna delsegling
  Alnön Runt : 23 = DNF
  4 av 5 resultat räknas
                 
Placering Namn Båttyp Alnön Klampen Pelle Hemsön Lungön Totalt
      Runt Köret Mellinder Runt Runt  
1 Team Safira Dehler 34 DD 2 2 32 2 0 38
2 Team södergren Comfort 30 3 6 2 99 0 110
3 Team Tant Raffa X-102 1 1 22 99 0 123
4 Christoffer Harmark Neptunkryssare 4 3 99 99 0 205
5 Björn Karjel Neptunkryssare 5 5 99 99 0 208
6 Tomas Sundholm Neptunkryssare 7 4 99 99 0 209
7 Pelle Thim Omega 30 99 99 9 5 0 212
8 Anders Karlsson IF 15 99 1 99 0 214
9 Lars Iwefors Contrast 33 9 9 99 99 0 216
10 Marie-Loise Norde'n Scampi 10 99 99 10 0 218
11 Marcus Söderström X-79 17 8 99 99 0 223
12 Anna Nilsson Albin 57 16 11 99 99 0 225
13 Martin Gidlund CC 26s 20 7 99 99 0 225
14 Stefan Ågren Express 99 99 30 8 0 236
15 Magnus Högberg Carrera 99 99 39 3 0 240
16 Mikael Bentsen Carrera 99 99 42 4 0 244
17 Stig Åke Rosen Gambler 35 99 99 45 6 0 249
18 Anders Nordin 6 m R 99 99 99 1 0 298
19 Anders Carlsson IF 99 99 1 99 0 298
20 Göran Elving Omega 28 99 99 3 99 0 300
21 Dick Westman IF 99 99 4 99 0 301
22 Jonas Parkman  H-båt 99 99 5 99 0 302
23 Curt Schedin Lady Helmsman 6 99 99 99 0 303
24 Björn Byström W30 99 99 6 99 0 303
25 Henrik Österlund W30 99 99 7 99 0 304
26 Mats Ullberg Raven 3/4 ton 99 99 99 7 0 304
27 X-Bones X-99 8 99 99 99 0 305
28 Dick Bränström Comfort 30 99 99 8 99 0 305
29 Hans Gilliusson IF 99 99 99 9 0 306
30 Fredrik Rustberg Sun fast 35 99 10 99 99 0 307
31 Lauri Katajisto X-79 99 99 10 99 0 307
32 Team Telia J 80 11 99 99 99 0 308
33 Johan Hallin IF 99 99 99 11 0 308
34 Göte Norgren Maxi Magic 99 99 11 99 0 308
35 Gunnar Jähkel Excel 319 12 99 99 99 0 309
36 Daniel Wallin Rock 20 99 12 99 99 0 309
37 Håkan Karlström Carrera  99 99 99 12 0 309
38 Henrik Ericsson Maxi Racer 99 99 12 99 0 309
39 Arne Kappinen Comfort 30  13 99 99 99 0 310
40 Johan Johansson Carrera 99 99 99 13 0 310
41 Kent Sundberg Comfortina 32 99 99 13 99 0 310
42 Adam Weinemo Shark 24 14 99 99 99 0 311
43 Harald Modig Cumulus 99 99 99 14 0 311
44 Roger Hellström NF 99 99 14 99 0 311
45 Sebastian Nordlander Express 99 99 99 15 0 312
46 Lennart Ellner First 32 S5 99 99 15 99 0 312
47 Liselott Thunberg H-båt 99 99 99 16 0 313
48 Mats Nordin Omega 30 99 99 16 99 0 313
49 Tomas Wågström Maxi Racer 99 99 17 99 0 314
50 Pontus Challis Omega 30 18 99 99 99 0 315
51 Sune Johansson Scampi 99 99 18 99 0 315
52 Torbjörn Forsström Sweline 36 19 99 99 99 0 316
53 Johan Neovius Express 99 99 19 99 0 316
54 Robert Carlsson Express  99 99 20 99 0 317
55 Tomas Tiberg Becker 27 21 99 99 99 0 318
56 Martin Rubing Express 99 99 21 99 0 318
57 Lars Berggren Ballad 22 99 99 99 0 319
58 Reinhold Hellgren Maxi Racer 23 99 99 99 0 320
59 Jan-Erik Sandström Alegro 27 23 99 99 99 0 320
60 Ove Westman Express 99 99 23 99 0 320
61 Joakim Forsgren Maxi Fenix 99 99 24 99 0 321
62 Olle Heimersson Express 99 99 25 99 0 322
63 Mikael Sandberg Expess 99 99 26 99 0 323
64 Petter Kondradsson Express 99 99 27 99 0 324
65 Benny Öhman Express 99 99 28 99 0 325
66 Mats Borg Express 99 99 29 99 0 326
67 Lennart Elving Albin Stratus 99 99 31 99 0 328
68 Paul Dufa Bull 7000 99 99 33 99 0 330
69 Ove Lundmark X-102 99 99 34 99 0 331
70 Ola Grundström LA-kryssae 99 99 35 99 0 332
71 Kaj Ollila X-99 99 99 38 99 0 335
72 Team Ebba Grön First Class 10 99 99 43 99 0 340
73 Johan Hägglöv Diva 35 99 99 44 99 0 341
74 Anders Lundqvist X 3/4 ton 99 99 47 99 0 344
Uppdaterad: 18 JUN 2018 18:58 Skribent: Thomas Hammarström

Postadress:
Sundsvalls SS - Segling
Box 9009
85009 Sundsvall

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link