Hoppa till sidans innehåll

Alnö Runt 2001






Reslutat Lilla Alnön Runt
Lilla Alnön Runt 2001-06-16        
LYS jolle        
         
Segling 1        
SegelummerNamnKlassLYS-talStarttidMåltidSeglad tidOmräknad tidPlacering
167636Joseph SelinLaser Radial1,1910:20:0011:30:2001:10:2001:23:421
162721Rickard NormanLaser Radial1,1910:20:0011:30:5601:10:5601:24:252
3633John EkholmOptimist0,7910:20:0012:32:0002:12:0001:44:173
22833Christoffer StarkOptimist0,7910:20:0012:44:3802:24:3801:54:164
         
         
Segling 2        
nummerNamnKlassLYS-talStarttidMåltidSeglad tidOmräknad tidPlacering
167636Joseph SelinLaser Radial1,1915:50:0017:01:1201:11:1201:24:441
162721Rickard NormanLaser Radial1,1915:50:0017:02:5001:12:5001:26:402
3633John EkholmOptimist0,7915:50:0017:40:5601:50:5601:27:383
22833Christoffer StarkOptimist0,7915:50:0017:57:3002:07:3001:40:434
 

 

Prel Resultat Alnön Runt 2001

Alnön Runt 2001

2001-06-16 - 2001-06-16
Arrangörsklubb : SUNDSVALLS SEGELSÄLLSKAP

Tävlingsledare : Håkan Enerud

Individuell start

Plac.BåtBåttypLystalUtr.BåtnamnRorsmanKlubbStarttidSeglad tidMåltidAnm.
1SWE 205Omega 341.16SGV Torsten ElmrothHSS11:26:5006:20:1117:47:01 
2SWE 588H-båt1.07SK- Harry WidmarkSUSS11:02:2606:47:2317:49:49 
3SWE 222Neptunkryssare1SG- Björn Karjel/ A KarjelSUSS10:40:2507:13:0917:53:34 
4SWE 236Neptunkryssare1SG- Lars Carlsson/SUSS10:40:2507:19:5318:00:18 
5SWE 35Lady Helmsman1.16SGV Curt SchedinSUSS11:26:5006:33:3518:00:25 
6SWE 327Express1.11SK- Team SawertSNBK11:13:4606:47:1618:01:02 
7SWE 226Neptunkryssare1SG- Hans Johansson/KrigsmanSUSS10:40:2507:22:1718:02:42 
8SWE 494H-båt1.07SK- Hans EkholmSUSS11:02:2607:00:5218:03:18 
9SWE 13Aphrodite 291.11SKV Yngve CarlssonSNBK11:13:4606:54:4418:08:30 
10SWE 2662IF0.99-G- Gunnar JähkelSUSS10:37:0107:35:0418:12:05 
11SWE 220Neptunkryssare1SG- Lars WängdahlSUSS10:40:2508:12:1618:52:41 
12SWE 9840Linjett 32 7/81.09-GV Tony JohanssonSUSS11:08:1207:45:5818:54:10 
13SWE 206Neptunkryssare1SG- Tomas Sundholm/A KronSUSS10:40:2508:14:2018:54:45 
14SWE 19Smaragd1.18SK- Erika LindbergSUSS11:31:4508:14:2919:46:14 
15SWE 363/4 ton 361.21SGV Olle HellmanSUSS11:38:49 __:__:__DNF
15SWE 636Vigg Albin0.97SG- Lars MagnussonSNBK10:30:00 __:__:__DNF
15SWE 521Vigg Albin0.97SG- Patrik BobergWIVBK10:30:30 __:__:__DNF
15SWE 268H-båt1.07SK- Olof MelanderSUSS11:02:26 __:__:__DNF
15SWE 1059Baltic 35 10591.17SGV Markku TammiSUSS11:29:19 __:__:__DNF
15SWE 7051Comfort 301.09SGV Jan BjörkSUSS11:08:12 __:__:__DNF
15SWE 6244X-1021.19SGV Team Tant RaffaSUSS11:34:09 __:__:__DNF
15SWE 5910Scampi1.09SGV Torbjörn ForströmSUSS11:08:12 __:__:__DNF
15SWE 655Albin 78 Cirrus1.03SGV Fredik RöstbergSNBK10:50:13 __:__:__DNF
15SWE 405Cumulus1.05-GV Peter NorbergKRBK10:56:26 __:__:__DNF
15SWE 18Dominant Race 181.16SG- Göran & Gunnar NordqvistSUSS11:26:50 __:__:__DNF
15SWE 347Compis1.06SGF Tore TellbergSUSS10:59:28 __:__:__DNF
15SWE 8361Hero 107 CS1.14SGV Tommy WestinSUSS11:21:45 __:__:__DNF
15SWE 219Neptunkryssare1SG- Ronny LöfkvistSUSS10:40:25 __:__:__DNF
15SWE 218Neptunkryssare1SG- Ulf Nilsson/J ÅströmSUSS10:40:25 __:__:__DNF
15SWE 112Smaragd1.18SGV Martin SjödinKRBK11:31:45 __:__:__DNF
15SWE 102Eloge 29 1021.18SK- Jan EkmanSUSS11:31:45 __:__:__DNF
15SWE 80Carrera Helmsman1.21SKV Håkan KarlströmHSS11:38:49 __:__:__DNF
15SWE 67X-991.24SGV Team Ullas pojkarSUSS11:45:33 __:__:__DNF
15SWE 385Wasa 55 3851.26SGV B Eriksson/JohannessonABK11:49:52 __:__:__DNF



 

 

Uppdaterad: 10 JUL 2017 10:48 Skribent: Thomas Hammarström

Postadress:
Sundsvalls SS - Segling
Box 9009
85009 Sundsvall

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link