Hoppa till sidans innehåll

Alnö Runt 2004


Alnön Runt 2004

2004-06-19 - 2004-06-19
Arrangörsklubb : SUNDSVALLS SEGELSÄLLSKAP

Tävlingsledare : Göran Andersson

Plac.BåtBåttypLystalUtr.BåtnamnRorsmanKlubbStarttidMåltidSeglad tidKorr. tidAnm.
1 SWE 222 Neptunkryssare 1 SG-   Björn Karjel / Wågström SUSS 11:00:00 15:54:15 04:54:15 04:54:15  
2 SWE 494 H-båt 1.07 SK-   Hans Ekholm SUSS 11:00:00 15:38:57 04:38:57 04:58:29  
3 SWE 6244 X-102 1.19 SGV   Tant Raffa SUSS 11:00:00 15:11:27 04:11:27 04:59:14  
4 SWE 226 Neptunkryssare 1 SG-   Hans Johansson/Ronny Lövqvist SUSS 11:00:00 15:59:27 04:59:27 04:59:27  
5 SWE 205 Omega 34 1.16 SGV   Torsten Elmroth HSS 11:00:00 15:19:17 04:19:17 05:00:46  
6 SWE 67 X-99 1.25 SGV   Team Ullas Pojkar SUSS 11:00:00 15:01:12 04:01:12 05:01:30  
7 SWE 19 Smaragd 1.19 SG-   Berndt Lindberg SUSS 11:00:00 15:16:15 04:16:15 05:04:56  
8 SWE 3732 Comfort 30 1.09 SGV   Team Södergren SNBK 11:00:00 15:40:29 04:40:29 05:05:44  
9 SWE 5194 Comfort 30 1.09 SGV   Peter Lindholm SNBK 11:00:00 15:42:30 04:42:30 05:07:56  
10 SWE 206 Comfort 32 1.11 SGV   Håkan Enerud SUSS 11:00:00 15:37:50 04:37:50 05:08:24  
11 SWE 246 Linjett 32 7/8 1.12 SGV   Peter Norberg SUSS 11:00:00 15:35:32 04:35:32 05:08:36  
12 SWE 2662 IF 1.02 SG-   Lotta Jähkel SUSS 11:00:00 16:03:40 05:03:40 05:09:44  
13 SWE 13 Aphrodite 29 1.11 SKV   Yngve Carlsson SNBK 11:00:00 15:40:34 04:40:34 05:11:26  
14 SWE 243 Neptunkryssare 1 SG-   Tomas Sundholm SUSS 11:00:00 16:14:22 05:14:22 05:14:22  
15 SWE 18 Dominant Race 1.16 SG-   Gunnar & Göran Nordqvist SUSS 11:00:00 15:36:16 04:36:16 05:20:28  
16 SWE 218 Neptunkryssare 1 SG-   Ulf Nilsson / Stefan Åkerberg SUSS 11:00:00 16:27:38 05:27:38 05:27:38  
17 SWE 1734 Maxi 77 1 -G-   Arne Kappinen SUSS 11:00:00 16:29:48 05:29:48 05:29:48  
18 SWE 1726 IF 1.02 SG-   Johan Stridsberg SNBK 11:00:00 16:25:42 05:25:42 05:32:13  
19 SWE 43931 Hobie Cat 16 1.44 -K-   Katrin Olfsson SUSS 11:00:00 15:22:12 04:22:12 06:17:34  




Regatta Bas från JUME DATA

Alnön Runt 2004

2004-06-19 - 2004-06-19
Arrangörsklubb : SUNDSVALLS SEGELSÄLLSKAP

Tävlingsledare : Göran Andersson

Grupp : 1 Starttid : 11:00:00 LYSintervall : 0.4 - 1.14

Plac.BåtBåttypLystalUtr.BåtnamnRorsmanKlubbMåltidSeglad tidKorr. tidAnm.
1 SWE 222 Neptunkryssare 1 SG-   Björn Karjel / Wågström SUSS 15:54:15 04:54:15 04:54:15  
2 SWE 494 H-båt 1.07 SK-   Hans Ekholm SUSS 15:38:57 04:38:57 04:58:29  
3 SWE 226 Neptunkryssare 1 SG-   Hans Johansson/Ronny Lövqvist SUSS 15:59:27 04:59:27 04:59:27  
4 SWE 3732 Comfort 30 1.09 SGV   Team Södergren SNBK 15:40:29 04:40:29 05:05:44  
5 SWE 5194 Comfort 30 1.09 SGV   Peter Lindholm SNBK 15:42:30 04:42:30 05:07:56  
6 SWE 206 Comfort 32 1.11 SGV   Håkan Enerud SUSS 15:37:50 04:37:50 05:08:24  
7 SWE 246 Linjett 32 7/8 1.12 SGV   Peter Norberg SUSS 15:35:32 04:35:32 05:08:36  
8 SWE 2662 IF 1.02 SG-   Lotta Jähkel SUSS 16:03:40 05:03:40 05:09:44  
9 SWE 13 Aphrodite 29 1.11 SKV   Yngve Carlsson SNBK 15:40:34 04:40:34 05:11:26  
10 SWE 243 Neptunkryssare 1 SG-   Tomas Sundholm SUSS 16:14:22 05:14:22 05:14:22  
11 SWE 218 Neptunkryssare 1 SG-   Ulf Nilsson / Stefan Åkerberg SUSS 16:27:38 05:27:38 05:27:38  
12 SWE 1734 Maxi 77 1 -G-   Arne Kappinen SUSS 16:29:48 05:29:48 05:29:48  
13 SWE 1726 IF 1.02 SG-   Johan Stridsberg SNBK 16:25:42 05:25:42 05:32:13  



Plac.BåtBåttypLystalUtr.BåtnamnRorsmanKlubbMåltidSeglad tidKorr. tidAnm.
Grupp : 2 Starttid : 11:00:00 LYSintervall : 1.15 - 1.5

1 SWE 6244 X-102 1.19 SGV   Tant Raffa SUSS 15:11:27 04:11:27 04:59:14  
2 SWE 205 Omega 34 1.16 SGV   Torsten Elmroth HSS 15:19:17 04:19:17 05:00:46  
3 SWE 67 X-99 1.25 SGV   Team Ullas Pojkar SUSS 15:01:12 04:01:12 05:01:30  
4 SWE 19 Smaragd 1.19 SG-   Berndt Lindberg SUSS 15:16:15 04:16:15 05:04:56  
5 SWE 18 Dominant Race 1.16 SG-   Gunnar & Göran Nordqvist SUSS 15:36:16 04:36:16 05:20:28  
6 SWE 43931 Hobie Cat 16 1.44 -K-   Katrin Olfsson SUSS 15:22:12 04:22:12 06:17:34  




Regatta Bas från JUME DATA

Alnön Runt 2004

2004-06-19 - 2004-06-19
Arrangörsklubb : SUNDSVALLS SEGELSÄLLSKAP

Tävlingsledare : Göran Andersson

Neptunkryssare Starttid : 11:00:00

Plac.BåtBåttypLystalUtr.BåtnamnRorsmanKlubbMåltidSeglad tidKorr. tidAnm.
1 SWE 222 Neptunkryssare 1 SG-   Björn Karjel / Wågström SUSS 15:54:15 04:54:15 04:54:15  
2 SWE 226 Neptunkryssare 1 SG-   Hans Johansson/Ronny Lövqvist SUSS 15:59:27 04:59:27 04:59:27  
3 SWE 243 Neptunkryssare 1 SG-   Tomas Sundholm/Lotta Malm SUSS 16:14:22 05:14:22 05:14:22  
4 SWE 218 Neptunkryssare 1 SG-   Ulf Nilsson / Stefan Åkerberg SUSS 16:27:38 05:27:38 05:27:38  


Regatta Bas från JUME DATA

Uppdaterad: 10 JUL 2017 10:48 Skribent: Thomas Hammarström

Postadress:
Sundsvalls SS - Segling
Box 9009
85009 Sundsvall

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link