Hoppa till sidans innehåll

Alnö Runt 2010


  























PlaceringSkeppareLagnamnKlubbSegelnrBåtmodellBåtnamnStarttidMåltidKorr tid

1Per Inge SödergrenTeam SödergrenSNBKSWE 3732Comfort 30Pinja10:22:0615:32:1205:38:01

2Pelle ThimTeam SveaKRBKSWE 223Omega 30Svea10:33:3115:36:1705:42:08

3Thomas HammarströmTeam Tant RaffaSuSSSWE 6244X-102Tant Raffa10:49:1115:38:0805:43:51

4Martin Rubing
ÖSSSWE 405CumulusKrabban10:22:0615:39:0505:45:31

5Björn Karjel
SuSSSWE 222NeptunkryssareBelle Amie10:00:0015:39:5805:46:46

6Arto WestbergTeam Ullas pojkarSuSSSWE 67X-99X-bones11:03:2115:54:5606:04:29

7Peter NorbergTeam SafiraSuSSSWE 72Dehler 34 DDSafira11:03:2115:55:2506:05:05

8Tomas Sundholm
SuSSSWE 243NeptunkryssareElionor10:00:0015:59:1406:06:25

9Daniel Solberg
SNBKSWE 92Maxi 999Mina10:38:5515:59:5806:09:12

10Lena Hall-Jonsson
HSPSSWE 24Compis 33After Ski10:38:5516:04:2506:14:20

11Patrik Norberg/Tommy Svedin
SÖSMKSWE 960First Class 10Ebba Grön11:03:2116:06:1006:18:31

12Zakarias Challis/Martin Söderberg
ABKSWE 2064IF-BåtViggen10:00:0016:15:1906:22:49

13Arne KappinenTeam SådesåsåsåSuSSSWE 5308Comfort 30Razzmatazz10:22:0616:19:1406:29:17

14Håkan Karlström
HSSSWE 80Carrera HelmsmanNonStop10:54:0416:16:1206:29:47

15Sean Doherty
SuSSSWE 572CumulusNotre Dame10:25:0216:24:3006:35:25

16Lars MelanderTeam BaraVaraSNBKSWE 570Bavaria 37 Cr.BaraVara10:46:4116:35:1706:51:21

17Marcus Söderström
SuSSSWE ?J/80010:49:1116:50:1807:09:44

18Martin Gidlund
SUBSSSWE 99Skippi 650 Cr.Sea Bitch10:25:0217:05:2407:20:24

19Torbjörn Stark
SuSSSWE 2670Norlin 34 Mk IPa jazzo10:38:5517:02:0207:20:35

20Stefan Norberg
SNBKSWE 1324Bavaria 30 Cr.Amelie10:19:0717:09:4107:23:25

DNCMats Cedervall
HSSSWE 7Wasa AtlanticSoLong




DNCHenrik Viberg
SuSSSWE 68ExpressGonzo




DNCOve Englund
SUBSSSWE 102Eloge 29Ellinor




DNCUlf Nilsson
SuSSSWE 218NeptunkryssareStyrena




DNCArne Kappinen
SuSSSWE 249Neptunkryssare0




DNCRikard Thurdin
SÖSMKSWE 354IF-BåtMaria
















Förkortningar för båtar som kommit till startområdet men ej gått i mål



Förkortningar för båtar som ej kommit till startområdet





DNF2 =Gick inte i mål (Did Not Finish) i GKC2.


DNC =Startade inte (Did Not Come).




DNS =Startade inte (Did Not Start).









DSQ =Diskvalificerad (Disqualified).









OCS =Startade inte (On Course Side). Var på bansidan av startlinjen vid startsignalen.

















































































































































































Uppdaterad: 10 JUL 2017 10:48 Skribent: Thomas Hammarström

Postadress:
Sundsvalls SS - Segling
Box 9009
85009 Sundsvall

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link